1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
سه شنبه, 01 بهمن 1392 ساعت 00:20

عوارض جبران ناپذیر مواد نیروزا

یک پژوهشگر حوزه اعتیاد و ورزش گفت: سطح آگاهی های جامعه ما در خصوص مواد نیروزای مجاز و غیر مجاز و عوارض آنها بسیار کم است و به همین دلیل میزان استفاده از این مواد در بین نوجوانان و جوانان بالاست.

کارشناس مسوول مبارزه با دخانیات وزارت بهداشت وجود مراکز عرضه و فروش قلیان و سیگار در نزدیکی محیط های آموزشی را یکی از معضلات بزرگ در زمینه مبارزه با دخانيات عنوان کرد که رفع آن نیاز به همکاری همه ارگان های مسوول دارد.

معاون فرهنگی دانشگاه گیلان گفت: خوابگاه ها مکان های خوبی برای ارتباط برقرار کردن با دانشجویان و ارتقاي سطح آگاهی های آنها در خصوص پیشگیری از اعتیاد است.

روان درمانگر دانشگاه تهران گفت: اعتیاد فی نفسه یک علت نیست بلکه معلول شرایط فردی است که به لحاظ شخصیتی، اجتماعی و تربیتی مستعد تجربه استرس فراوان است و منابع درون روانی قوی نیز برای مقابله با استرس ندارد.

سه شنبه, 01 بهمن 1392 ساعت 00:18

مصرف ریتالین تمرکز را از بین می‌برد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره سوءمصرف ریتالین در شب های امتحان بین دانش آموزان و دانشجویان هشدار داد.

سه شنبه, 01 بهمن 1392 ساعت 00:18

بدن سازي يا بدن سوزي؟

دکتر لطفعلي پورکاظمي رييس فدراسيون پزشکي‌ورزشي و دبير کل ستاد ملي مبارزه با دوپينگ (نادو) اعلام كرد: «فـروش داروهـاي نـيـروزا در بـاشـگـاه ها مـمـنـوع اسـت».

مسوولان دانشگاه لاورنز ایالات متحده آمریکا نگران مصرف مواد مخدر و الکل توسط دانشجویان هستند که نتیجه اش وارد آمدن صدمات جبران ناپذیر جسمی و روحی بر آنهاست. از این همین رو مسوولان این دانشگاه تصمیم گرفته اند در عین اجرای برنامه‌های پیشگیرانه، مجازات های سنگینی برای دانشجویان معتاد در نظر بگیرند.

اختلال حافظه، توهم، بدبینی و جنون روانی، سوغات مصرف شیشه است.                              والدین گرامی: با پرهیز از تحقیر، تنبیه بدنی و مقایسه، آسیب پذیری فرزندتان را در برابر اعتیاد کاهش دهید.                              باور نادرستی که خیلی ها را معتاد کرد: اگر ظرفیت داشته باشی، مصرف تفریحی مواد معتادت نمی کند.                             نوجوان عزیز: اعتیاد با این جملات شروع می شود: بیا امتحان کن، فقط یکبار.                             این خانواده ها مراقب باشند: خانواده های از هم پاشیده، بی بند و بار، سخت گیر و کم اطلاع در مورد اعتیاد.