1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
چهارشنبه, 09 تیر 1395 ساعت 17:20

ماده مخدر تسبیح چیست؟

ماده مخدر تسبیح، از دانه‌های گرد و با رشته‌هایی از جنس خود درست شده که مخلوطی از آمفتامین و شیشه با دو یا سه اسید بسیار خطرناک است.

سه شنبه, 31 فروردین 1395 ساعت 23:26

مت آمفتامین (شیشه)، تاریخچه و عوارض آن

مت آمفتامین، که در بازار سياه به نام «شیشه» معروف است، نام یک ماده روانگردان است. این ماده محرک اعصاب است. مت‌آمفتامین گاهی اوقات توسط پزشکان برای بیماری‌های خاص تجویز می‌شود که با تاثیر مستقیم بر مکانیسم‌های مغز شادی و هیجان در فرد ایجاد می‌کند. مت‌آمفتامین همچنین باعث اختلال شدید در خواب و یا بی‌خوابی شدید می‌شود. مصرف کننده دچار بی‌اشتهایی شدید شده و ساعت‌ها و حتی تا روزها اشتها به غذا ندارد. در عین حال این ماده باعث تشنگی می‌شود و مصرف کننده مجبور است مقدار زیادی آب بنوشد...

دوشنبه, 30 دی 1392 ساعت 12:29

مواد استنشاقی

استنشاقی ها یک گروه از مواد زیانبار هستند که از طریق استنشاق، بوکردن و یا ریختن درون یک کیسه و تنفس در آن برای ایجاد مستی و سکر استفاده می شود. محصولات رایج خانگی مانند سوخت های گازی، چسب، سوخت فندک، مایعات شوینده، و رنگ از رایجترین مواد استنشاقی هستند که مورد سوءمصرف قرار می گیرند.

دوشنبه, 30 دی 1392 ساعت 12:28

اکستاسی (MDMA)

اکستاسی یک داروی ترکیبی است که هم محرک است و هم تأثیرات توهم زائی دارد. این دارو انرژی را افزایش داده، شهوت را زیاد کرده و حس لامسه را قوی می کند. تأثیرات MDMA در 30 تا 45 دقیقه مشهود می شود، بین دقیقه های 60 تا 90 اوج می گیرد، و از 4 تا 6 ساعت طول می کشد.

دوشنبه, 30 دی 1392 ساعت 12:28

داروهای تجویزی

ویدوسین ترکیب هیدروکودون و استامینوفن است. هیدروکودون یک ماده شبه افیونی نیمه ترکیبی است که از نظر اثراتی که دارد مشابه مورفین است. محصولات هیدروکودون زمانی که مورد سوءمصرف قرار می گیرند می توانند منجر به وابستگی، تحمل و اعتیاد شوند. ویکودین یکی از داروهایی است که بیشترین مورد تجویز برای درد را دارد.

دوشنبه, 30 دی 1392 ساعت 12:27

داروهای بدون نسخه پزشک (OTCs)

ماده DXM (دکسترومتورفان) یک داروی سرفه است که در بسیاری از داروهای سرفه و سرماخوردگی که بدون نسخه بفروش می رود وجود دارد. دلیل اینکه DXM را بعنوان ماده مخدر استفاده می کنند اینست که اگر در دوزهایی استفاده شود که بسیار بالاتر از دوز توصیه شده توسط پزشک و داروساز باشد، باعث توهم و احساس رهایی می شود.

دوشنبه, 30 دی 1392 ساعت 12:27

کوکائین

کوکائین یک محرک قوی است که از برگ های کوکا در بولیوی، پرو  و کلمبیا بدست می آید. رایجترین روش استفاده کشیدن پودر کوکائین به داخل بینی است. نوع کراک آن را بصورت تدخینی استفاده می کنند. کوکائین معمولاً بصورت پودر سفید و اغلب بصورت مخلوط با مواد مختلف که رایج ترین آنها شکر یا داروهای بیحسی است توزیع می شود. این کار به دلیل افزایش مقدار ماده و سودآوری بیشتر برای فروشندگان انجام می شود.

دوشنبه, 30 دی 1392 ساعت 12:26

کانابیس(ماری جوانا)

ماری جوانا معمولاً‌ به صورت تدخینی (دودکردن) استفاده می شود و تأثیراتش در چند دقیقه نمایان می شود. بسته به دوز و متغیرهای دیگر، مصرف کنندگان ممکن است احساس آرامش کرده و یا بویایی، بینایی، چشایی و شنیداری آنان تغییر یابد، درک نادرستی از زمان داشته باشند، تصورات دیداری نادرست داشته باشند، احساساتشان به سرعت تغییر کند، افکار پاره پاره داشته باشند، و یا حافظه معیوب و کمبود توجه داشته باشند.

دوشنبه, 30 دی 1392 ساعت 12:25

کافئین

کافئین، محبوب‌ترین مخدر با استفاده وسیع در آمریکا است. تقریباً نیمی از کل آمریکایی‌ها هر روز قهوه می‌نوشند و بسیاری از افراد نیز کافئین را به شکل‌های دیگری به دلیل اثر مشهور «ضد خواب‌آلودگی» آن مصرف می‌کنند. نوشیدن قهوه قانونی است، حتی از نظر اجتماعی نیز ترویج می‌شود. اکثر افراد عقیده دارند که کافئین یک داروی مخدر و واقعا اعتیادآور نیست. قهوه، نوشیدنی‌های غیرالکلی و سایر محصولات حاوی کافئین ممکن است بی‌ضرر به نظر برسند، اما نتایج تحقیقات ده سال گذشته، از ارتباط کافئین با برخی مشکلات خاص سلامت خبر داده است.

دوشنبه, 30 دی 1392 ساعت 12:25

ترامادول، مسکنی اعتیادآور

ترامادول يك ماده ضد درد براى درد هاى حاد يا مزمن با شدت متوسط تا نسبتا شديد است كه تاثير مستقيم خود را بر سيستم اعصاب مركزى ( مغز و نخاع ) مى گذارد. اين ماده در ايران به صورت كپسول هاى 50 و 100 ميلى گرم و آمپول هاى 1 و 2 ميلى گرم توليد مى شود.

صفحه 1 از 4

اختلال حافظه، توهم، بدبینی و جنون روانی، سوغات مصرف شیشه است.                              والدین گرامی: با پرهیز از تحقیر، تنبیه بدنی و مقایسه، آسیب پذیری فرزندتان را در برابر اعتیاد کاهش دهید.                              باور نادرستی که خیلی ها را معتاد کرد: اگر ظرفیت داشته باشی، مصرف تفریحی مواد معتادت نمی کند.                             نوجوان عزیز: اعتیاد با این جملات شروع می شود: بیا امتحان کن، فقط یکبار.                             این خانواده ها مراقب باشند: خانواده های از هم پاشیده، بی بند و بار، سخت گیر و کم اطلاع در مورد اعتیاد.