1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
شنبه, 23 بهمن 1395 ساعت 11:58

والدین اعتیاد اینترنتی فرزندان خود را جدی بگیرند

رئیس پلیس فتای استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه والدین مراقب فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی باشند، گفت: نظارت والدین بر فعالیت فرزندانشان در فضای مجازی مهمترین عامل جلوگیری از مواجه شدن آنها با تهدیدات فضای مجازی‌ می‌باشد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی عسگری در کارگاه آموزشی اولیاء و مربیان آموزش پرورش سامان با توجه به تهدیدات متنوع فضای سایبر اظهار کرد: مراقبت و نظارت والدین از فرزندان در فضای سایبر امری ضروری است که والدین باید در این امر اهتمام به خرج داده و تلاش نمایند اطلاعات و دانش سایبری خود را افزایش دهند.

 

وی افزود: تهدیدات فضای سایبری می‌تواند زیان‌های جدی ‌ برای فرزندان به همراه داشته باشد و حتی خانواده ها را نیز درگیر نماید. رئیس پلیس فتای استان چهارمحال و بختیاری اعتیاد سایبری را یکی از مهمترین تهدیدات فضای مجازی برشمرد و گفت: اعتیاد سایبری تبعاتی همچون افت تحصیلی، بی قراری، و... برای کودکان و نوجوانان به همراه دارد که تلاش دارند بیشتر وقت خود را در فضای مجازی و بازیهای آنلاین سپری نمایند.

 

به گفته وی متأسفانه امروزه حتی قشر دانشجو نیز از این موضوع مستثنی نیست و برخی از دانشجویان نیز ناخواسته به اعتیاد اینترنتی دچار شده‌اند.

 

رهنگ عسگری ادامه داد: افسردگی و منزوی شدن، بیماری جسمی ( نظیر چشم، ستون فقرات) نیز یکی دیگر از آثار این اعتیاد و سپری کردن زمان خود در این فضا می‌باشد. بنابراین استفاده از فضای مجازی برای فرزندان باید با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی شده باشد. رئیس پلیس فتای استان چهارمحال و بختیاری در ادامه گفت: انتشار تصاویر و اطلاعات خود و خانواده توسط کودکان در فضای مجازی و اغفال شدن توسط مجرمین به خصوص در شبکه‌های اجتماعی که ناشی از نا آگاهیشان می‌باشد، یکی دیگر از تهدیدات جدی فضای مجازی می‌باشد، که از نتایج تهدیدات در این خصوص می‌توان به، از بین رفتن حیثیت و آبرو خود و خانواده، اخاذی توسط مجرمین، سرقت منزل با کسب اطلاعات گرفته شده از کودک اشاره کرد.

 

وی افزود: به کودکان خود بیاموزیم افراد آنلاین غریبه هستند و نباید به آنها اعتماد کرد.

 

سرهنگ عسگری در ادامه گفت: نسبت به ورود فرزندان خود در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی با محتوای مجرمانه نظارت‌های لازم را داشته باشید. این سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی با چنین محتوایی می‌توانند زمینه انحراف فرزندان شما را باز کنند. در این راستا کامپیوتر فرزندان بهتر می‌باشد که در فضای از خانه که نظارت بر آن ممکن می‌باشد قرار داشته باشد و از نرم‌افزار‌های کنترل کودکان نیز برای نظارت بیشتر می‌توان استفاده کرد.

 

رئیس پلیس فتای استان چهارمحال و بختیاری نقش والدین را مهمترین عامل در کنترل و نظارت فرزندانشان خواند و از آنها خواست تا با بالابردن سطح دانش خود، جهت عملکرد بهتر در راستا نظارت اقدام نمایند.

 

وی با بیان اینکه در این زمینه پلیس فتا در کنار شهروندان می‌باشد، گفت: شهروندان می‌توانند از هشدارها و آموزش‌های سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir‌‌استفاده کنند و در صورت مواجه شدن با مشکلات اشاره شده از طریق سایت پلیس فتا بخش ارتباطات مردمی نسبت به اطلاع رسانی اقدام نمایند.

 

نوشتن نظر

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست.

اختلال حافظه، توهم، بدبینی و جنون روانی، سوغات مصرف شیشه است.                              والدین گرامی: با پرهیز از تحقیر، تنبیه بدنی و مقایسه، آسیب پذیری فرزندتان را در برابر اعتیاد کاهش دهید.                              باور نادرستی که خیلی ها را معتاد کرد: اگر ظرفیت داشته باشی، مصرف تفریحی مواد معتادت نمی کند.                             نوجوان عزیز: اعتیاد با این جملات شروع می شود: بیا امتحان کن، فقط یکبار.                             این خانواده ها مراقب باشند: خانواده های از هم پاشیده، بی بند و بار، سخت گیر و کم اطلاع در مورد اعتیاد.