1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
سه شنبه, 11 آبان 1395 ساعت 15:49

آمادگی مراكز دولتی درمان اعتياد برای درمان رايگان مددجويان

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان سيستان و بلوچستان از اعلام آمادگي مراكز دولتي درمان اعتياد براي درمان رايگان مددجويان اين استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین، محمدهادي مرعشي در كارگاه آموزشي مهارت‌هاي زندگي كه با حضور كاركنان اداره تعاون كار و رفاه اجتماعي برگزار شد، گفت: مواد مخدر موضوع مورد توجهي است كه کمیته های مختلفی برای پیشگیری از آسیب‌های ناشی از ‏آن ايجاد شده است و ستاد مبارزه با مواد مخدر نيز در سال جاري اولويت را به مباحث پيشگيري اختصاص داده است.

 

وی با بيان اينكه ‏مصرف در بين بانوان و تغيير الگوي مصرف مواد مخدر به شدت در ‏حال افزايش است، بيان داشت: با توجه به شيوع شناسي انجام شده در واحد هاي كارگري وظيفه ماست كه به عنوان سفيران ‏پيشگيري از اعتياد موضوعات را با دغدغه پيگيري و بيماران را به سمت سلامت هدايت كنيم. مراكز مشاوره و ‏مراكز درماني دولتي نيز در سطح استان آمادگي دارند تا به صورت رايگان بيماران را پذيرش كنند. ‏

 

همچنين مهرداد جهانديده مديركل اداره تعاون كار و رفاه اجتماعي استان بيان داشت: توجه به كاهش آسيب‌هاي اجتماعي بعنوان اموري كه مي‌تواند آسيب و صدمه به جامعه وارد بكند و اخلال در نظم ‏و انضباط عمومي بوجود آورد از اهميت بالايي برخوردار است.

 

وی با بيان اينكه مداخله مقابله و پيشگيري جهت عدم بروز آسيب‌هاي ‏اين مقوله را جدي‌تر مي‌كند، بيان داشت: اعتياد، يكي از آسيب‌هايي كه همواره به عنوان منشأ و ركن اساسي در بروز آسيب‌هاي اجتماعي ‏شناخته شده است. اعتياد علاوه بر اينكه يك بيماري شناخته شده است، نظم عمومي را هم دچار اخلال كرده و ما بايد در ‏جهت پيشگيري از اين موضوع اقدامات وسيعي را در سطح جامعه انجام بدهيم كه سر لوحه اين اقدامات مي بايست ‏همگرايي ، هم افزايي و تفكر جمعي براي مقابله با اين موضوع باشد .

 

جهانديده ادامه داد: امروزه راه حل هاي زيادي جهت مقابله با پديده ‏مواد مخدر بررسي و پيشنهاد شده است كه بهترين روش آن پيشگيري است كه بايد شناخت جامع نسبت به اين موضوع ‏پيدا كرده و براي پيشگيري مقوله اعتياد حركت كنيم بنابراين لازم است در وهله اول با خطرات آن آشنا بشويم و در مراحل ‏بعد برنامه‌ريزي و گروه‌هاي هدف مشخص شود.

روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سيستان و بلوچستان

نوشتن نظر

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست.

اختلال حافظه، توهم، بدبینی و جنون روانی، سوغات مصرف شیشه است.                              والدین گرامی: با پرهیز از تحقیر، تنبیه بدنی و مقایسه، آسیب پذیری فرزندتان را در برابر اعتیاد کاهش دهید.                              باور نادرستی که خیلی ها را معتاد کرد: اگر ظرفیت داشته باشی، مصرف تفریحی مواد معتادت نمی کند.                             نوجوان عزیز: اعتیاد با این جملات شروع می شود: بیا امتحان کن، فقط یکبار.                             این خانواده ها مراقب باشند: خانواده های از هم پاشیده، بی بند و بار، سخت گیر و کم اطلاع در مورد اعتیاد.